Jesteśmy czołowym producentem wag samochodowych i kolejowych w Polsce

 

które projektujemy i wykonujemy od podstaw u nas w kraju. Dlatego też dzięki kontroli produkcji od początku do końca jesteśmy wstanie zagwarantować Państwu bezpieczne, trwałe i poprawne metrologiczne produkty, które zapewniają ich użytkowanie przez wiele lat. Dowodem na wysoką jakość i niezawodność jest okres gwarancji 60 miesięcy czyli aż 5 lat.

WAGI SAMOCHODOWE I KOLEJOWE

Konstrukcje stalowe ze stali konstrukcyjnej zwykłej (czarnej) wykonywane są przez naszych pracowników na terenie Zakładu Produkcyjno - Ślusarskiego. Stal którą stosujemy do ich produkcji kupujemy wyłącznie od huty która wraz z materiałem dostarcza nam kompletną dokumentację wraz z wynikami badań wytrzymałościowych, co pozwala nam już w pierwszym etapie produkcji na wyeliminowanie ewentualnych wad fabrycznych pomostów. Na bieżąco serwisowany sprzęt spawalniczy wbrew pozorom również ma bardzo duży wkład w jakość naszych produktów. Ze względu na posiadany park maszynowy jesteśmy wstanie również wykonać wagi pod indywidualne zamówienie Klienta.

Konstrukcja pomostów składa się z stabilnej ramy wraz z wzmocnieniami poprzecznymi, oraz dodatkowym zbrojeniem. Od spodu wagi znajduje się blacha zapobiegająca przemarzaniu betonu w wagach stalowo-betonowych, a w wagach stalowych konstrukcja przykryta jest od góry płytą z blachy ryflowanej, zapewniającej zwiększoną przyczepność podczas najazdu i zjazdu z wagi.

Gotowe pomosty przekazywane są do piaskowania i malowania proszkowego. Tutaj istotna informacja, iż istnieje możliwość zamówienia wagi w dowolnym kolorze zgodnym z paletą kolorów RAL, wystarczy jedynie podać nam kod koloru i gotowe.

 

Pomosty stalowe są gotowe i czekają na doposażenie w elektronikę, natomiast pomosty betonowe przygotowane są do zalewania. Koleją istotną informacją, jest to że wagi do 14 metrów długości zalewamy na terenie zakładu produkcyjnego i transportujemy już gotowe na miejsce instalacji. Wagi o długościach 16 i 18 metrów zalewane są na miejscu instalacji u klienta. Dzieje się tak ze względu na niższe koszty transportu (chodzi o wagę pomostów) co znacząco wpływa również na ekonomikę zakupu wagi.

Wagi Samochodowe

analogowe i cyfrowe

Wagi Kolejowe

analogowe i cyfrowe

Gotowe pomosty montowane są w miejscu instalacji, a nastepnie doposażane są przez naszych serwisantów w elektronikę czyli czujniki tensometryczne wykonane ze stali nierdzewnej, puszki połączeniowe z zabezpieczeniem IP68, oraz w zależności od zamówienia terminal wagowy wykonany z ABS-u lub stali nierdzewnej. Po złożeniu waga jest uruchamiana i przekazywana do użytkowania.

Rodzaje wag:

Rodzaje wag:

Przykładowe realizacje montażu:

Przykładowe realizacje modernizacji:

Przykładowe realizacje montażu:

Udźwig wag:

 

5000 kg | 10000 kg | 20000 kg | 30000 kg | 40000 kg | 50000 kg | 60000 kg | powyżej 60000 kg

Wymiary oferowanych pomostów wagowych:

 

Stalowe: Długość x Szerokość  4 m x 2 m  |  6 m x 2,5 m  |  7 m x 2,5 m  |  8 m x 3 m

 

Stalowo - Betonowe: Długość x Szerokość  8 m x 3 m  |  10 m x 3 m  |  12 m x 3 m  |  14 m x 3 m  |  16 m x 3 m  |  18 m x 3m

 

Stalowo - Betonowe Cyfrowe od 18 metrów do nawet 1000 metrów* (*najdłuższa waga cyfrowa na świecie)

Fundament podłoże oraz najazdy pod Wagi Samochodowe

analogowe i cyfrowe

Hybrydyzacja lub modernizacja Wag Samochodowych

Zalety WAG CYFROWYCH

 

Klientom którzy cenią jakość i niezawodność zaproponowalibyśmy rozwiązania z najwyższej półki wyposażone w technologie cyfrową, których wyższy koszt zakupu można zrekompensować sobie w późniejszym użytkowaniu. Przetworniki nacisku, wykonane z nierdzewnej stali, generują sygnały wyjściowe w postaci cyfrowej, co zapewnia zwarty strumień transmisji danych i eliminuje kłopoty nieuchronnie związane z przesyłaniem sygnałów analogowych.

Do realizacji ważenia stosujemy cyfrowe przetworniki tensometryczne PDX firmy Mettler Toledo. Przetworniki PDX charakteryzują się sygnałem cyfrowym całkowicie odpornym na zakłócenia zewnętrzne pola elektromagnetycznego i fal radiowych.

 

rozwiązanie to zabezpiecza przed:

dodatkowe możliwości:

 • możliwość ciągłej pracy w przypadku uszkodzenia jednego lub kilku czujników tensometrycznych,

 

 • kalibrację bez użycia wzorców masy lub nie wielkiej ilości,

 

 • naprawa bez konieczności ponownej legalizacji ze względu na brak konieczności uszkadzania cech zabezpieczających nakładanych przez Urząd Miar.

 

Modułowość układu na produkcję wag samochodowych czy kolejowych nawet do 1 km długości.

 

Wagi przy regularnym serwisowaniu są wstanie pracować bezawaryjnie przez okres minimum kilku lat.           

 

Na przetworniki PDX oferujemy 10 letnią gwarancję.

Wagi kolejowe w obecnych czasach zyskują na znaczeniu, co dziennie miliony ton towarów przewożone są koleją. Nowoczesne wagi kolejowe spełniają więc wiele funkcji, które mogą znacznie wykraczać poza samą funkcję ważenia. Są one niekwestionowanym źródłem danych dla szczegółowej rejestracji surowców i materiałów. Wagi kolejowe projektujemy jak i wykonujemy od podstaw w naszym kraju pod indywidualne zamówienie Klienta, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań techniki. Głównym elementem wagi jest zestaw najnowocześniejszych cyfrowych przetworników nacisku firmy METTLER TOLEDO które wykonane są z stali nierdzewnej.

Konstrukcje wykonywane są ze stali zwykłej na którym zamocowane są szyny kolejowe, pomost osadzony jest na czujnikach tensometrycznych stojących na stabilnym fundamencie. Czujniki podłączone z terminalem wagowym, gromadzą dane pozyskane podczas procesu ważenia.

 

Wagi kolejowe mogą składać się z jednego lub kilku pomostów wagowych. Długość jednego wynosi od 4,5 do 14 m a jego docelowa długość zależy od rodzaju ważonych wagonów. Nasza firma zapewnia odpowiednie dostosowanie układu pomostów do warunków użytkowania wagi. Istnieje możliwość wykorzystania istniejącego pomostu wagowego, wagi mechanicznej.

Fundament wagi wylewane są na miejscu lub mogą być montowane z prefabrykatów. Istnieje także możliwość zainstalowania wagi w starym fundamencie o ile konstrukcyjnie będzie się do tego nadawał.

Jako wyposażenie dodatkowe proponujemy gumowe uszczelki które umieszczamy w szczelinie pomiędzy pomostem a ramą fundamentu, dzięki temu zabezpieczają one wagę przed przedostawaniem się zanieczyszczeń.

Eksploatację oraz konserwację wagi kolejowej ułatwia wbudowany system diagnostyczny, który automatycznie wykrywa usterkę, precyzyjnie wskazując jej miejsce i informuje użytkownika o tym na wyświetlaczu wagi. Ta jakże przydatna opcja pozwala w dużej mierze skrócić czas przestoju wagi podczas awarii i zaoszczędzić nie lada koszty przyjazdu i diagnostyki serwisu. Dodatkową zaletą jest również chwilowa możliwość pracy wagi bez uszkodzonej części. Konstrukcja pomostu umożliwia prosty dostęp do czujników bez konieczności demontażu urządzenia.

 

Oferowane przez nas wagi posiadają:

 

Certyfikat zatwierdzenia typu WE Nr PL 04 032 z dnia 2004-11-18

zgodny z wymaganiami Dyrektywy 90/384/EWG, który jest uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Dzięki terminalowi wagowemu IND9R86 możliwe jest ważenie połączonych wagonów, gdy skład znajduje się w ruchu bez konieczności ich rozłączania. Dzięki temu ogranicza się koszty oraz niebezpieczeństwo tej operacji, jaką bez wątpienia byłoby odczepianie wagonów i kolejno umieszczanie ich na wadze.

Podłoże gotowe

 

Istnieje możliwość montażu wagi na gotowym podłożu Klienta bez konieczności kupowania prefabrykatów czy wylewania stałego fundamentu. Oczywiście w znaczący sposób obniża to koszt całej inwestycji natomiast trzeba pamiętać  jednak o tym że każde podłoże ma określoną nośność. I jeżeli istnieje prawdopodobieństwo że ułożona wcześniej kostka brukowa, płyty jumbo. lub wylewka betonowa nie są przystosowane do dużych obciążeń, to problem ważenia pojawi się od razu podczas kalibracji.

 

Fundament wylewany

 

Ze względów ekonomicznych nie wykonujemy fundamentów wylewanych we własnym zakresie. W przypadku wyboru przez Klienta tej formy posadowienia wagi samochodowej, współpracujemy z wyspecjalizowaną firmą budowlaną lub też istnieje możliwość wykonania fundamentu we własnym zakresie metodą gospodarczą co znacząca wpływa na zmniejszenie kosztów tej usługi.

W przypadku gdy Klient decyduję się na realizację fundamentu we własnym zakresie otrzymuje od nas szczegółowy rysunek ich wykonania.  

 

Podłoże prefabrykowane

 

Podłoża prefabrykowane wykonujemy we własnym zakresie tak jak wagi samochodowe. Dzięki temu mamy kontrolę nad jakością oferowanych produktów, co pozwala nam na oferowanie naszym Klientom zwiększonego okresu gwarancyjnego do 5 lat eksploatacji.

 

Koszt podłoża wykonanego z prefabrykatu zaczyna się już od kwoty 8000 PLN netto a maksymalny jego koszt to 14000 PLN netto. Jednak nie kiedy jego zastosowanie jest łatwiejsze niż wylewanie stałych stop fundamentowych.

W przypadku chęci skorzystania z takiej opcji należy pamiętać że dochodzą również dodatkowe koszty wynajmu koparki oraz zakupu jednej wywrotki kruszywa o określonych parametrach.

"Nie ma dobrej wagi, bez dobrych fundamentów" - w myśl tej zasady działa nasza firma przy realizacji montażu wag samochodowych. Każde pójście na skróty już w pierwszych fazach założeń czy projektów, zemści się podczas ich realizacji. Żadna waga nigdy nie będzie ważyć poprawnie, kiedy nie zapewnimy jej solidnej podstawy, jak dobrze każdy z nas wie praw fizyki nie damy rady oszukać stosując nawet najwyższej klasy elektronikę, a każdy kto tak twierdzi pozostaje w błędzie lub celowo dla własnej korzyści materialnej wprowadza Klienta w błąd.

Rodzaje najazdów:

Modernizacja wag mechanicznych montowanych w naszym kraju w latach 70, 80 czy 90. Może przebiegać na dwa sposoby:

 

 • Pierwszym z nich jest hybrydyzacja, czyli zastąpienie mechanicznego wagowskazu elektronicznym układem pomiarowym.

       W ten sposób waga mechaniczna staje się wagą elektroniczno-mechaniczną.

 

 • Drugim sposobem na modernizację jest usunięcie wszystkich elementów mechanicznych wagi i zastąpienie ich elektronicznymi czujnikami tensometrycznymi, analogowymi lub cyfrowymi. W ten sposób waga mechaniczna staje się w pełni wagą elektroniczną podpartą na kilku czujnikach.

 

Nasza firma wykonuje tego typu modernizacja pod indywidualne zamówienie Klienta. W większości przypadków jest ono opłacalne z racji redukcji kosztów zakupu nowej wagi oraz wykonania fundamentów czasami nawet i o 60 %.

Więcej informacji dotyczących wag samochodowych znajdą Państwo tutaj:

 

Oferujemy również:

 

 • kompleksową usługę przeglądów technicznych wraz z kalibracją

       wszystkich wag samochodwych innych producentów

 • kompleksową usługę serwisu i naprawy wraz z kalibracją

      wszystkich wag samochodowych innych producentów

 

 • kompleksową usługę przygotowania wag do legalizacji wraz z

       kalibracją, wynajem wzorców masy oraz legalizacją OUM

 • kompleksową usługę modernizacji lub doposażenia wag wraz z

       wymianą terminala wagowego celem dokonania oceny zgodności

 

 • kompleksową usługę przygotowania wag do wzorcowania wraz z

       kalibracją, wynajmem wzorców masy oraz wzorcowaniem również

       w ramach akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji

 

 • możliwość sprzedaży samych konstrukcji stalowych lub gotowych platform do własnego montażu lub dalszej odsprzedaży a także oryginalnych części zamiennych lub wysokiej jakości zamienników i akcesoriów lub dedykowanych programów wagowych

Katalog

WAG SAMOCHODOWYCH ANALOGOWYCH

Katalog

WAG SAMOCHODOWYCH CYFROWYCH

Informacje dodatkowe dotyczące wag samochodowych:

Dowiedz się więcej

SERWIS WAG

Dowiedz się więcej

LEGALIZACJA WAG

Dowiedz się więcej

WZORCOWANIA WAG

Oferujemy również:

 

 • kompleksową usługę przeglądów technicznych wraz z kalibracją

       wszystkich wag kolejowych innych producentów

 • kompleksową usługę serwisu i naprawy wraz z kalibracją

      wszystkich wag kolejowych innych producentów

 

 • kompleksową usługę przygotowania wag do legalizacji wraz z

       kalibracją, wynajem wzorców masy oraz legalizacją OUM

 • kompleksową usługę modernizacji lub doposażenia wag wraz z

       wymianą terminala wagowego celem dokonania oceny zgodności

 

 • kompleksową usługę przygotowania wag do wzorcowania wraz z

       kalibracją, wynajmem wzorców masy oraz wzorcowaniem również

       w ramach akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji

 

 • możliwość sprzedaży samych konstrukcji stalowych lub gotowych platform do własnego montażu lub dalszej odsprzedaży a także oryginalnych części zamiennych lub wysokiej jakości zamienników i akcesoriów lub dedykowanych programów wagowych

 

 • zapewniamy również wynajem, transport, obsługę zestawów wózków wagonowych do kalibracji, legalizacji, wzorcowania wag kolejowych w dowolnym miejscu polski

Dowiedz się więcej

SERWIS WAG

Dowiedz się więcej

LEGALIZACJA WAG

Dowiedz się więcej

WZORCOWANIA WAG

Dowiedz się więcej

WYNAJEM WÓZKÓW

Pomorskie Centrum Metrologii

 Infolinia: 58 380 44 40

 

Szczegółowych informacji na temat oferowanych przez nas produktów udzielą Państwu nasi konsultanci.

Skontaktuj się z nami

 

Pomorskie Centrum Metrologii

Podmiot odpowiedzialny

 

GRUPA Pomorskie Centrum Sp. z o.o

Teren Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego 

Budynek B 

ul. Trzy Lipy 3

80-172 Gdańsk

Dane firmy

 

KRS: 0000518740 REGON: 222136851 NIP: 9571074717

Kontakt

 

 Infolinia: 58 380 44 40 E-mail: kontakt@pcmlab.com.pl

 

 

 

 

Copyright © 2019 GRUPA Pomorskie Centrum Spółka z o.o.